Kişisel Gelişim

ŞİİR TADINDA YAŞAMALI HAYATI DÖRT DÖRTLÜK

Yaşamayı sevin, akışına bırakın bazı şeyleri ve huzura teslim edin kendinizi. Yaşamın getirdiklerine merhaba deyin, götürdüklerine de güle güle diyebilin. Evet; yapamadıklarımız tortudur içimizde, yapmak zorunda olduklarımız kamburdur sırtımızda ama yapabildiklerimizin verdiği haz paha biçilemezdir. O yüzden yaşadığınız her ne ise güzel bilin, iyi deyin; verdiği mesajı iyi okuyup ne demek istediğini doğru anlayın.

Sevin yağmurun yağışını, güneşin doğuşunu, herhangi bir çocuğun gülüşünü, kar tanelerinin avuçlarınıza düşüşünü…Karşılayın sonbaharın gelişini, seyredin gökyüzündeki yıldızları ve alın sevdiklerinizden getirdiği selamı.

Doğayla konuşabilin mesela, onun dilinden anlayabilin. Buz gibi havayı iyice çekin içinize ve hissedin soğuğu iliklerinize kadar. Dinleyin esen rüzgarı, size neyi fısıldıyor? Akşam karanlığında pencereden seyrederken dışarıyı, sokak lambasının ışığında görebildiğiniz yağmur damlalarına, kar tanelerine bir bakın.

şiir tadında

Aydınlanmak için güneş ışığını beklemeyin. Güneş siz olun! Başkalarının açığını bulmaya çalışmak sizi yüceltmez; bu hususta karanlık olun en zifirisinden!

Çok büyüğe gerek yok, küçük bir çevreniz olsun ama tüm dünyayı da sığdırabilin oraya. Böyle de çok mutlu olunabildiğinin farkına varın! Kalabalık insanlara ihtiyacınız yok, gerçek insanlar olsun etrafınızda. Onlar kafi yaşamak için, huzur için.

Ve hayatımızdaki herşey iyi ki ile başlayan cümlelerle noktalansın. Mesela ben bu yazımı şöyle sonlandırayım: İYİ Kİ YAZIYORUM. BU ÇOK KEYİFLİ…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Mühendis Gelişim Topluluğu tüm faaliyetlerini gönüllü olarak sürdürmektedir.Lütfen bize destek olmak için reklam engelleyicinizi kapatın.